Alesii locali PDM

PDM se mandreste sa aiba o echipa numeroasa, formata din alesi locali onesti si gospodari. Fiecare reprezentant al PDM in Consiliile satesti, comunale, orasenesti, municipale sau raionale se face remarcat prin bun simt si implicare. 

Aleși locali PDM

Alege raionul

Introduceți raionul dvs.

Alege localitatea

Introduceți localitatea dvs.

  • 1

    Anenii Noi

    Lista alesilor locali din raionul Anenii Noi

    • Victor Rusnac - consilier orasenesc
    • Lilia Oltu - consilier orasenesc
    • Oleg Baciu - consilier raional
    • Gheorghe Rotaru - consilier raional
    • Veaceslav Scorțescu - consilier raional
    • Vasile Dumitrașcu - consilier raional
  • 2

    Bălţi

    Lista alesilor locali din raionul Bălţi

    • Petru Axenti - consilier municipal
    • Igor Savin - consilier municipal
  • 3

    Basarabeasca

    Lista alesilor locali din raionul Basarabeasca

    • Nicolae Chendighilean - consilier, presedintele raionului
    • Nicolai Prohniţchi - consilier
    • Valehtin Podcovali - consilier
    • Dumitru Vornic - consilier
    • Petru Lipcan - consilier
    • Iuri Srătilă - consilier
    • Serghei Busuioc - consilier
    • Valerii Arnaut - consilier
    • Ion Cainac - consilier
    • Petru Horozov - consilier
    • Ana Baciu - consilier
    • Claudia Urdea - consilier
    • Ion Cainac - consilier
    • Petru Horozov - consilier
    • Zahar Grecov - consilier
  • 4

    Briceni

    Lista alesilor locali din raionul Briceni

    • Gabriela Jeleznîi - consilier raional
    • Anatolie Caduc - consilier raional
    • Victor Borodachi - consilier raional
    • Boris Ciubara - consilier raional
    • Elizaveta Baraliuc - consilier raional
    • Vladimir Gamureac - consilier raional
    • Natalia Stînca - consilier raional
    • Andrei Ciornîi - consilier raional
    • Ruslan Lupaşco - consilier raional
    • Nicolae Voloşciuc - consilier raional
    • Anatolie Bucatca - consilier raional
    • Cristina Raţa - consilier orasenesc
    • Vladislav Bodrug - consilier orasenesc
    • Vadim Lesnic - consilier orasenesc
    • Ala Pop - consilier orasenesc
  • 5

    Cahul

    Lista alesilor locali din raionul Cahul

    • Vasile Scutelnic - consilier raional
    • Stefan Bratu - consilier raional
    • Spiridon Cara - consilier raional
    • Ala Gaidar - consilier raional
    • Radion Placinta - consilier raional
    • Ruslan Nedov - consilier raional
    • Gheorghe Vasilache - consilier raional
    • Dumitru Zamfirov - consilier raional
    • Igor Chirilenco - consilier raional
    • Ivan Armanu - consilier raional
    • Tudor Carastan - consilier raional
    • Mihai Orlov - consilier raional
    • Gheorghe Chiriac - consilier raional
    • Gheorghe Mirosnicenco - consilier raional
    • Ion Ceka - consilier raional
    • Ghenadie Caprita - consilier raional
    • Dumitru Susanu - consilier raional
    • Denis Saviuc - consilier raional
  • 6

    Călăraşi

    Lista alesilor locali din raionul Călăraşi

    • Vasile Aghenie - consilier raional
    • Lilia Avasiloaiei - consilier raional
    • Ion Botnaru - consilier raional
    • Pavel Bozu - consilier raional
    • Ion Lupu - consilier raional
    • Vasile Ursachi - consilier raional
    • Victor Railean - consilier raional
    • Mihail Tambur - consilier raional
    • Maria Trifan - consilier raional
    • Zinaida Turcanu - consilier raional
    • Grigore Avasiloaiei - consilier raional
    • Petru Bivol - consilier raional
    • Simion Dodon - consilier raional
    • Vasile Gilca - consilier raional
    • Nicolae Lupu - consilier raional
    • Eudochia Reazantev - consilier raional
  • 7

    Cantemir

    Lista alesilor locali din raionul Cantemir

    • Anatolii Antoniu - consilier raional
    • leonid Leu - consilier raional
    • Ion Gustiuc - consilier raional
    • Nicolai Doina - consilier raional
    • Victor Busuioc - consilier raional
    • Valeriu Mocanu - consilier raional
  • 8

    Căuşeni

    Lista alesilor locali din raionul Căuşeni

    • Serghei Grigore Eremei - consilier raional
    • Gheorghe Pavel Cojocaru - consilier raional
    • Valentin Nicul - consilier raional
    • Taisia Gheorghe Medvedev - consilier
    • Elizaveta Gheorghe Iordan - consilier
    • Sofia Ion Ursu - consilier
    • Ştefan Paşcan - consilier
    • Petru Emilian Rusu - consilier orasenesc
    • Veaceslav Vladimir Braga - consilier orasenesc
    • Anatol Ion Verejan - consilier orasenesc
    • Anatolie Zaremba - consilier orasenesc
    • Nicolae Ciobanu - consilier orasenesc
    • Veceslav Maslenicov - consilier orasenesc
    • Elena Spînache - consilier orasenesc
    • Nicolai Culev - consilier orasenesc
    • Anastasia Andronache - consilier local
  • 9

    Ceadîr-Lunga

    Lista alesilor locali din raionul Ceadîr-Lunga

    • Mihaliciuc Stepan - consilier
    • Constantinov Pentru - consilier
    • Petcov Nicolai - consilier
  • 10

    Cimişlia

    Lista alesilor locali din raionul Cimişlia

    • Iurie Negară - consilier
    • Petru Doni - consilier
    • Stela Tricolici - consilier
    • Iurie Stoian - consilier
    • Iurie Răileanu - consilier
    • Ilie Cracan - consilier
    • Ion Şevcenco - consilier
    • Sveatoslav Prodan - consilier
    • Ion Ţurcanu - consilier
    • Iovu Bivol - consilier
    • Petru Doni - consilier
    • Timofei Ţepordei - consilier
    • Constantin Tocaru - consilier
    • Iurie Stoian - consilier
    • Vladimir Fomin - consilier
    • Ion Şevcenco - consilier
  • 11

    Comrat

    Lista alesilor locali din raionul Comrat

    • Volcov Victor - consilier
    • Neicovcen Vasilii - consilier
    • Mitioglo Gheorghii - consilier
    • Besarab Ecaterina - consilier
    • Peicov Alexandr - consilier
    • Stanciu Vitalii - consilier
  • 12

    Donduşeni

    Lista alesilor locali din raionul Donduşeni

    • Emilia Lopatenco - consilier raional
    • Alexei Chiriac - consilier raional
    • Corneliu Ştefaneţ - consilier raional
    • Eduard Guţuleac - consilier raional
    • Vasile Lisnic - consilier raional
    • Alexandru Marciuc - consilier raional
    • Tamara Mariniuc - consilier raional
    • Galina Maliuta - consilier raional
    • Oleg Ştempliuc - consilier raional
    • Eduard Guţuleac - consilier orasenesc
    • Sergiu Bednîi - consilier orasenesc
  • 13

    Edineţ

    Lista alesilor locali din raionul Edineţ

    • Galina Mosoric - consilier raional
    • Boris Siminiţchi - consilier raional
    • Andrei Armaşu - consilier raional
    • Aliona Pistruga - consilier raional
    • Vasile Iachim - consilier raional
    • Valentin Stadler - consilier raional
    • Iurie Garas - consilier raional
    • Viorel Albu - consilier raional
    • Mircea Matriniuc - consilier raional
    • Leonid Balahtereov - consilier raional
    • Iulian Zambiţchi - consilier raional
    • Ion Cara - consilier raional
    • Vitalie Andruh - consilier raional
    • Liudmila Grimovici - consilier raional
    • Igori Nepeivoda - consilier orasenesc
    • Pavel Grigoriev - consilier orasenesc
    • Ion Gheţu - consilier orasenesc
    • Sultan Neniţa - consilier orasenesc
    • Mina Tomaşevschi - consilier orasenesc
    • Vadim Caterinciuc - consilier orasenesc
    • Andrei Scerbatiuc - consilier orasenesc
    • Irina Rîhlea - consilier orasenesc
    • Zoia Socolova - consilier orasenesc
    • Nicolai Creţu - consilier orasenesc
    • Vasile Ţivirenco - consilier orasenesc
    • Nicolae Creşciuc - consilier orasenesc
    • Liudmila Grimovici - consilier orasenesc
    • Ion Cara - consilier orasenesc
  • 14

    Făleşti

    Lista alesilor locali din raionul Făleşti

    • Viorel Babii - consilier raional
    • Larisa Bodrug - consilier raional
    • Elizaveta Covaliuc - consilier raional
    • Grigore Lîsîi - consilier raional
    • Grigore Negoiţa - consilier raional
    • Mariana Osadţa - consilier raional
    • Alexandru Schiţco - consilier raional
  • 15

    Glodeni

    Lista alesilor locali din raionul Glodeni

    • Ion Movilă - consilier raional
    • Ion Leucă - consilier raional
    • Gheorghe Lungu - consilier raional
    • Victor Botnari - consilier raional
    • Alexandru Cojocaru - consilier raional
    • Nina Lupuşor - consilier raional
    • Vitalie Ciliuţă - consilier raional
    • Vasile Puşcaş - consilier raional
    • Maria Roman - consilier orasenesc
    • Andrei Recean - consilier orasenesc
  • 16

    Hînceşti

    Lista alesilor locali din raionul Hînceşti

    • Anatolie Chetraru - consilier orasenesc
    • Alexandru Botnari - consilier raional
    • Vladimir Blisceac - consilier raional
    • Ghenadie Buza - consilier raional
    • Igor Eremia - consilier raional
    • Mihail Vînaga - consilier raional
    • Ion Tonu - consilier raional
    • Vasile Breahna - consilier raional
    • Nicolae Sterbet - consilier raional
    • Sergiu Juc - consilier raional
    • Gheorghe Lică - consilier orasenesc
    • Raisa Scai - consilier orasenesc
    • Boris Chetruş - consilier orasenesc
    • Alexei Liubinschi - consilier orasenesc
    • Ana Danu - consilier orasenesc
    • Ludmila Lica - consilier orasenesc
    • Iurie Eremia - consilier orasenesc
  • 17

    Leova

    Lista alesilor locali din raionul Leova

    • Nicolae Pritcan - consilier raional
    • Iulia Gospodinov - consilier raional
    • Victor Antoniu - consilier raional
    • Valeriu Rosca - consilier raional
    • Valentina Beliceva - consilier raional
    • Larisa Burazeris - consilier raional
    • Maria Buzila - consilier raional
    • Zinaida Boestianu - consilier raional
    • Zinaida Boestianu - consilier raional
    • Gheorghe Gurez - consilier raional
    • Nicolae Bostanica - consilier raional
    • Tudor Carabadjac - consilier raional
    • Iulia Gospodinov - consilier orasenesc
    • Victor Antoniu - consilier orasenesc
    • Valentina Beliceva - consilier orasenesc
  • 18

    Ocniţa

    Lista alesilor locali din raionul Ocniţa

    • Constantin Gaidău - consilier raional
    • Vadim Capaţina - consilier raional
    • Marcel Postolache - consilier raional
    • Igor Lucaşciuc - consilier raional
    • Anatol Melnic - consilier raional
    • Victor Levco - consilier raional
    • Svetlana Murguleţ - consilier raional
    • Nicolae Gîlcă - consilier orasenesc
    • Marin Apostoliuc - consilier orasenesc
    • Eduard Rubin - consilier orasenesc
    • Sergiu Marcenco - consilier orasenesc
    • Igor Vîhrist - consilier orasenesc
    • Svetlana Lesnic - consilier orasenesc
    • Eleonora Guţul - consilier orasenesc
    • Ala Axinciuc - consilier orasenesc
    • Ghenadie Podunai - consilier orasenesc
    • Anatolii Coşelev - consilier orasenesc
    • Tatiana Sîrbu - consilier orasenesc
  • 19

    Orhei

    Lista alesilor locali din raionul Orhei

    • Andrei Atamanenco - consilier raional
    • Vladimir Bobeică - consilier raional
    • Vladislav Şevcenco - consilier raional
    • Valerian Corobcă - consilier raional
    • Veaceslav Rusu - consilier raional
    • Alexei Volcu - consilier raional
    • Cornel Ababii - consilier raional
    • Victor Brodescu - consilier raional
    • Andrei Dulghier - consilier raional
    • Pavel Ianeţ - consilier orasenesc
    • Vladislav Şevcenco - consilier orasenesc
    • Vasile Costin - consilier orasenesc
    • Sergiu Pîslaru - consilier orasenesc
    • Oleg Malai - consilier orasenesc
  • 20

    Rezina

    Lista alesilor locali din raionul Rezina

    • Boico Nicolae - consilier raional
    • Cebotari Vasile - consilier raional
    • Cebotar Mihail - consilier raional
    • Cuzuioc Ghenadie - consilier raional
    • Druță Petru - consilier raional
    • Lazari Lidia - consilier raional
    • Rusu Lilian - Consilier
    • Ucrainciuc Eugen - consilier raional
    • Vutcariov Petru - consilier raional
    • Țurcan Iurie - consilier raional
    • Negură Oleg - consilier raional
    • Zavtur Mihai - consilier raional
    • Uricu Sergiu - consilier raional
    • Gorbatenchi Tudor - consilier raional
    • Rusu Lilia - consilier raional
    • Gobjila Nicon - consilier raional
    • Lupașco Ivan - consilier raional
    • Balan Ion - consilier raional
    • Muntean Ion - consilier raional
    • Donți Vladimir - consilier raional
  • 21

    Rîşcani

    Lista alesilor locali din raionul Rîşcani

    • Mircea Cherdivară - consilier raional
    • Alexandru Cheptănaru - consilier raional
    • Iurie Eremciuc - consilier raional
    • Lucia Grozavu - consilier raional
    • Gheorghe Rusu - consilier raional
    • Maria Macovei - consilier raional
    • Oleg Turea - consilier raional
    • Anatoli Lungu - consilier raional
    • Andrei Miron - consilier raional
    • Ion Ursu - consilier raional
    • Nicolai Coţuc - consilier local
    • Mircea Cherdivară - consilier local
    • Anatolier Lungu - consilier local
  • 22

    Sîngerei

    Lista alesilor locali din raionul Sîngerei

    • Ludmila Prociuc - consilier raional
    • Vasile Grăjdieru - consilier raional
    • Vasile Marandiuc - consilier raional
    • Valeriu Ciobanu - consilier raional
    • Ruslana Delogramatic - consilier raional
    • Tudor Mocanu - consilier orasenesc
    • Igor Secrieru - consilier orasenesc
    • Vasile Cucos - consilier orasenesc
    • Ludmila Hajevschi - consilier orasenesc
    • Victor Buzovici - consilier orasenesc
    • Maria Condorachi - consilier orasenesc
    • Valentina Andriuta - consilier orasenesc
  • 23

    Şoldăneşti

    Lista alesilor locali din raionul Şoldăneşti

    • Anatolii Bulat - consilier raional
    • Eugenia Croitoru - consilier raional
    • Gheorghe Musteaţă - consilier raional
    • Maria Antoconenco - consilier raional
    • Nicolae Micu - consilier raional
    • Alexandru Bonari - consilier raional
    • Vasile Badan - consilier raional
    • Alexandru Dorogan - consilier raional
    • Nicolai Mîndru - consilier raional
    • Gheorghe Musteaţă - consilier orasenesc
    • Vasile Badan - consilier orasenesc
    • Igori Babcineţchii - consilier orasenesc
  • 24

    Soroca

    Lista alesilor locali din raionul Soroca

    • Victor Guţu - consilier raional
    • Ghenadii Muntean - consilier raional
    • Nicolae Gîtlan - consilier raional
    • Efim Agachi - consilier raional
    • Alexei Florea - consilier raional
    • Alexandru Ostapov - consilier orasenesc
    • Sergiu Dragan - consilier orasenesc
  • 25

    Ştefan Vodă

    Lista alesilor locali din raionul Ştefan Vodă

    • Nicolae Molozea - consilier raional
    • Svetlana Guzgan - consilier raional
    • Vladimir Băligari - consilier raional
    • Vasile Doni - consilier raional
    • Ana Ţînţari - consilier raional
    • Anatolie Colibabciuc - consilier raional
    • Rita Mindru - consilier raional
    • Ion Olifir - consilier raional
    • Semion Verebcean - consilier raional
    • Vladimir Băligari - consilier orasenesc
    • Ştefan Titarenco - consilier raional
    • Valeriu Gaju - consilier orasenesc
  • 26

    Străşeni

    Lista alesilor locali din raionul Străşeni

    • Constantin Marola - consilier raional
    • Mihail Popa - consilier raional
    • Valeriu Croitor - consilier raional
    • Nicolae Robu - consilier raional
    • Rita Diacenco - consilier raional
    • Vsevolod Stamati - consilier raional
    • Mihail Popa - consilier orasenesc
    • Valeriu Croitor - consilier orasenesc
    • Valeriu Mindrila - consilier orasenesc
    • Svetlana Axenti - consilier orasenesc
    • Gheorghe Staver - consilier orasenesc
  • 27

    Taraclia

    Lista alesilor locali din raionul Taraclia

    • Vasile Plagov - consilier raional
    • Vasile Morari - consilier raional
    • Albina Casapova - consilier raional
    • Vladimir Taucci - consilier raional
    • Andrei Baltacov - consilier raional
  • 28

    Teleneşti

    Lista alesilor locali din raionul Teleneşti

    • Ștefan Gori - consilier raional
    • Iacob Paladi - consilier raional
    • Ion Cernica - consilier raional
    • Alexei Mereuță - consilier raional
    • Maria Botnari - consilier raional
    • Sergiu Găină - consilier raional
    • Ion Josan - consilier raional
    • Haralampie Popa - consilier raional
    • Ion Trofim - consilier raional
    • Sergei Cușnir - consilier raional
    • Tamara Verejan - consilier raional
    • Ecaterina Furculiţă - consilier orasenesc