PDM la conducerea raioanelor

Reprezentantii PDM aflati la conducerea raioanelor tarii sustin dezvoltarea locala si pun respectul pentru cetatean la loc de cinste! La moment, o treime dintre raioanele tarii au la conducere un Presedinte din partea PDM, care se remarca prin corectitudine si bun simt. 

Alege raionul

Introduceți raionul dvs.

Alege localitatea

Introduceți localitatea dvs.

  • 1

    Anenii Noi

    Lista conducere din raionul Anenii Noi

    • Olga Bogovic - Vicepreședinte
  • 2

    Basarabeasca

    Lista conducere din raionul Basarabeasca

    • Nicolae Chendighilean - Președinte de raion, Președinte ORP
  • 3

    Cahul

    Lista conducere din raionul Cahul

    • Avram Micinschi - Președinte de raion
    • Vladimir Calmîc - Vicepreședinte
    • Elena Bacalu - Vicepreședinte
  • 4

    Călăraşi

    Lista conducere din raionul Călăraşi

    • Ilie Rău - Președinte de raion
    • Vasile Timofte - Vicepreședinte
  • 5

    Cantemir

    Lista conducere din raionul Cantemir

    • Andrei Malașevschi - Președinte de raion
    • Andrei Ciobanu - Vicepreședinte
  • 6

    Cimişlia

    Lista conducere din raionul Cimişlia

    • Sergiu Surugiu - Vicepreședinte
  • 7

    Drochia

    Lista conducere din raionul Drochia

    • Iurie Dascal - Vicepreședinte
  • 8

    Edineţ

    Lista conducere din raionul Edineţ

    • Viorel Albu - Președinte de raion
  • 9

    Făleşti

    Lista conducere din raionul Făleşti

    • Iraida Bînzari - Vicepreședinte
    • Petru Bălan - Vicepreședinte
  • 10

    Floreşti

    Lista conducere din raionul Floreşti

    • Ștefan Paniș - Președinte de raion, Președinte ORP
  • 11

    Glodeni

    Lista conducere din raionul Glodeni

    • Veaceslav Boubătrîn - Vicepreședinte
  • 12

    Hînceşti

    Lista conducere din raionul Hînceşti

    • Anatol Chetraru - Vicepreședinte
  • 13

    Ialoveni

    Lista conducere din raionul Ialoveni

    • Lilian Popescu - Președinte de raion
    • Anatolie Melenciuc - Vicepreședinte
  • 14

    Leova

    Lista conducere din raionul Leova

    • Eufrosinia Grețu - Președinte de raion, Președinte ORP
    • Ion Plămădeală - Vicepreședinte
  • 15

    Nisporeni

    Lista conducere din raionul Nisporeni

    • Vasile Bîtcă - Președinte de raion, Președinte ORP
    • Ion Munteanu - Vicepreședinte
  • 16

    Orhei

    Lista conducere din raionul Orhei

    • Vladimir Popușoi - Vicepreședinte
  • 17

    Rezina

    Lista conducere din raionul Rezina

    • Eleonora Graur - Președinte de raion, Președinte ORP
  • 18

    Rîşcani

    Lista conducere din raionul Rîşcani

    • Galina Zamurdac - Vicepreședinte
  • 19

    Şoldăneşti

    Lista conducere din raionul Şoldăneşti

    • Svetlana Rotundu - Vicepreședinte
  • 20

    Soroca

    Lista conducere din raionul Soroca

    • Vladimir Nicuță - Vicepreședinte
  • 21

    Ştefan Vodă

    Lista conducere din raionul Ştefan Vodă

    • Vasile Buzu - Președinte de raion
  • 22

    Teleneşti

    Lista conducere din raionul Teleneşti

    • Vasile Harghel - Prim-vicepreședinte
  • 23

    Ungheni

    Lista conducere din raionul Ungheni

    • Petru Langa - Vicepreședinte
    • Iulia Pancu - Vicepreședinte